Boek

Earhart : de avontuurlijke vliegreis van een muis rond de wereld

Earhart : de avontuurlijke vliegreis van een muis rond de wereld
×
Earhart : de avontuurlijke vliegreis van een muis rond de wereld
Boek

Earhart : de avontuurlijke vliegreis van een muis rond de wereld

Nederlands
2024
Vanaf 6-8 jaar
Net als Amelia Earhart wil een kleine muis in een zelfgebouwde vliegmachine de Atlantische Oceaan over vliegen. En daarna de wereld rond. Met sfeervolle aquarellen in sepiakleuren en korte informatie over de beroemde vrouwelijke piloot. Vanaf ca. 9 jaar.
Extra onderwerp
Titel Earhart : de avontuurlijke vliegreis van een muis rond de wereld / tekst en illustraties Torben Kuhlmann
Vertaler Joukje Akveld
Taal Nederlands, Duits
Oorspr. taal Duits
Oorspr. titel Earhart : der abenteuerliche Flug einer Wühlmaus um die Welt
Uitgever Rijswijk: De Vier Windstreken, 2024
[110] p. : ill.
ISBN 9789465000077

NBD Biblion

Bookarang (AI samenvatting)
Een avontuurlijk en informatief kinderboek over een muis die in een zelfgebouwd vliegtuig de wereld rond vliegt. Een woelmuis, geïnspireerd door een postzegel met een afbeelding van leeuw uit Afrika, droomt ervan om de Atlantische Oceaan over te steken en de wereld rond te reizen. Vastberaden bouwt ze een vliegmachine om haar ambitieuze reis te beginnen, met materiaal van een schroothoop en andere plekken. Het verhaal volgt haar avontuurlijke tocht en de uitdagingen die ze tegenkomt terwijl ze haar grenzen verlegt. Achterin het boek zijn enkele pagina’s opgenomen met historische achtergrondinformatie over luchtvaartpionier en vrouwenrechtenactivist Amelia Earhart en enkele andere vliegeniers. Met paginavullende aquarelprenten in overwegend onverzadigde kleuren en sepiatinten. Voor lezers vanaf ca. 9 jaar. Torben Kuhlmann (1982) is een bekende Duitse schrijver en illustrator. Hij schreef meerdere boeken, waaronder het prentenboek ‘Lindbergh’* (2014) over een andere vliegende muis. Zijn werk wordt in meer dan twintig landen uitgegeven.

Pluizer

Earhart
Karen Simaeys - 22 mei 2025

Een nieuw muizenverhaal van Kuhlmann. Het zou me verbazen als dit boek me zou ontgoochelen. De kaft alleen al is een kunstwerk op zich. Weer gaat een woelmuis de lucht in. Waarom zou de kleine woelmuis in haar eigen moestuin blijven als ze ook groot kan dromen? De leeuw die ze op een postzegel ziet, is de aanleiding om die grote droom na te jagen: zelf een vliegmachine bouwen waarmee ze de Atlantische Oceaan zal oversteken. Als dat lukt, droomt ze nog groter en vliegt ze de wereld rond.



Wat een prachtige illustraties alweer! Je kan er naar blijven kijken. Ze zorgen voor een gezellige sfeer en vullen het verhaal perfect aan. Meer nog, soms gaat het verhaal verder in de illustraties die paginagroot of als foto’s en collages getekend zijn. Kuhlmann tekent uit verschillende perspectieven.



Elk muizenverhaal kan op zichzelf gelezen worden. In dit verhaal is het leuk dat deze woelmuis op bezoek gaat bij een avonturier uit een vorig boek. Die herkenbaarheid is leuk, maar het is zeker niet storend als het je niet opgevallen was.



Na o.a. Lindbergh, Armstrong en Edison wordt nu Amelia Earhart in het zonnetje gezet. Achteraan vind je meer informatie over haar terug, net als van een aantal andere piloten. 



Dit verhaal leent zich uitstekend tot voorlezen. Jong en minder jong zullen er zeker van genieten. Hier en daar zitten er wel wat vreemde zinsconstructies in, maar dat kan aan de vertaling liggen. Een aanrader om te lezen en om te bekijken.